Sosyal Sorumluluk

Sosyal Sorumluluk

Samsun: Yılmaz Kardeşlerden Eğitime Arsa Bağışı

 

Samsun’un Tekkeköy İlçesi’ndeki 7 bin metrekarelik hisseli arsalarını anne ve babalarının adı verilmek kaydıyla Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağışlayan Yılmaz Kardeşler ile Vali Hasan Basri Güzeloğlu arasında protokol imzalandı.

Valilik toplantı salonunda düzenlenen imza töreninde konuşan Vali Hasan Basri Güzeloğlu, “Eğitime Yüzde 100 Destek” kampanyası çerçevesinde çok anlamlı ve yararlı bir bağışın yapıldığını ve bu davranışın örnek olmasını istedi. Tekkeköy İlçesi Çay Mahallesi 1237 parselde Doç.Dr. İhsan Yılmaz’ın dedesi Dr. Kenan Yılmaz üzerine kayıtlı 7 bin metrekare arsanın özverili ve anlamlı bağışını Milli Eğitim ve Tekkeköy İlçesi olarak kazanmanın mutluluğu içinde olduklarını dile getiren Vali Güzeloğlu, “Anılan parselde bir ilköğretim okulunun planlaması ve eğitime kazandırılması Valiliğimiz ve İl Özel İdaremiz tarafından yapılacaktır. Bu bağış karşılığında yapılacak ilköğretim okulumuzun adı da Lütfiye ve Dr. Kenan Yılmaz’ın adını taşıyacaktır. Biz de bunu memnuniyetle kabul ediyor ve taahhüt ediyoruz” dedi.

Eğitim adına yapılan bu tip bağışların örnek ve özendirici olmasını dileyen Güzeloğlu, “Çünkü eğitimde fiziksel altyapı ve yetersizliklerimizi aşmak, biran önce hedef olan bağımsız, tekli, normal eğitim yapan okullarda, sınıf mevcudu 25-30 arasında bilgi teknolojisiyle donatılmış, sosyal etkinlik yapabilecek altyapıyla oluşmuş ortamlarda çocuklarımızı okutmak ve yarınlara hazırlamak istiyoruz. Bu tip çabaların bunu sağlamak adına Samsun’un kapasite ve gelişmesini hızlandıracağını da biliyoruz. Yılmaz ailesine anlamlı katkıları için teşekkür ediyoruz” diye konuştu. (İhlas Haber Ajansı) 05.06.2006

Lütfiye – Dr. Kenan YILMAZ İlköğretim Okulu Açıldı

İlçemiz Çay Mahallesinde hayırsever Doç. Dr. İhsan YILMAZ ve ailesi tarafından arsası bagışlanarak, bakanlıgımız tarafından inşa edilen 18 derslikli İlkögretim Okulu, İlçemiz Tekkeköy İlköğretim Okulu öğrencileri bölünerek eğitim öğretime açıldı. İlçemiz Çay Mahallesinde öğretime açılan Lütfiye – Dr. Kenan YILMAZ İlköğretim Okulu yaklaşık 530 öğrenciyle öğretime başlamasıyla birlikte ilçe merkezinde bulunan ve ikili öğretim yapan Tekkeköy İlkğgretim okulu da normal eğitime geçti. 18 derslikli bu okulunda öğretime açılması ile birlikte ilçe merkezinde derslik olarak bir rahatlama oldu ve ilçemizde ikili öğretim yapan ilköğretim okulu sayısı bire indi. Okulumuzun İlçemize, öğrencilerimize ve velilerimize hayırlı olmasını dileriz.