Göz Estetiği

Göz Estetiği

Göz estetiği için neler önemli?

Kusursuz bir yüz estiğinin en önemli parçalarından biri göz estetiğidir.

Göz estetiği acısından önemli yapılar;

Kaşlar (Kaş Kaldırma Ameliyatı)

Göz kapakları (Blefaroplasti, fazla cilt ve torbalardan kurtulma ameliyatı)

Kirpikler (Kirpik uzatan tıbbi çözümler)

Çevre cilt (Botox ile kırışıklık tedavisi)

Göz içi yapılar (konkontiva, kornea, iris)

 

Göz kapaklarında renk değişikliği yapan, kabarıklık (şişlik) yapan lezyonlar göz estetiğini bozabilmektedir. Benzer şekilde kornea ve konjonktiva hastalıkları da göz estetiğini bozabilmektedir. Uygun tedavilerle bu hastalıklardan kurtulmak mümkündür.

BOTOX

Botox, bir bakteriden (Clostridium botulinum) elde edilen, normalde zehirli olan, ancak çok sulandırılmış (hafifletilmiş) haliyle tıbbi tedaviler için kullanılan bir toksindir. Kas kasılmalarına karşı rahatlatma sağlamak amacıyla tıbbi olarak kullanılmaktadır. Bu madde zerk edildiği kasları geçici olarak gevşetmektedir. Bu gevşeme sonucu kırışıklıklar etkili ve hızlı bir şekilde düzelir, cilt taze bir görünüm kazanır.

Doğru miktarda (doz), doğru yerlere ve zamanında yapılan uygulamalarla çok iyi sonuçlar elde edilebilmektedir. Göz çevresine sadece doktorlar (mümkünse göz doktorları) tarafından uygulanmalıdır. Aksi taktirde ciddi yan etkiler oluşabilmektedir.

 

Genellikle, en çok tedavi edilen bölgeler arasında alın, göz çevresi (özellikle kaz ayaklarının tedavisinde) ve kaşların arasını sayabiliriz.